Pimaş Tıkanıklığı Açma Ustam Tesisat


Ustam Tesisat, tıkalı pimaş boruları kırmadan robotlu sistemle açan kurumsal tesisat firmasıdır. Pimaş borularda meydana gelen tıkanıklığı açmak için son teknoloji makineler kullanılır. Tıkanıklık sorunları giderildikten sonra kamerayla görüntülenir ve sorunlara çözüm üretilir.

Pimaş borular tuvalet, banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan borulardır. Pis suların kanalizasyon suyuna gitmesini sağlayan PCV borular olup tıkanması durumunda yetkili bir tesisatçı çağrılmalı, cihazla kırmadan tıkanıklık açılmalıdır. Her bir mekânda pimaş borularının tıkanma nedeni farklıdır.

Pimaş boru neden tıkanır?

Mutfakta yemek ve yağ atıkları, banyoda saç, kıl ve sabun atıkları, tuvalette tuvalet kâğıdı, ıslak mendil, bez parçası, çocuk bezi, oyuncak, inşaat kalıntısı gibi atık ve cisimler pimaş boruları tıkamaktadır. Çoğunlukla kullanım hatasından dolayı pimaş borular tıkanmakta ve kullanım alanında ciddi sorunlara neden olmaktadır. Gider tesisatlarından su yavaş gitmeye başlar ve ardından hiç gitmemeye ve taşmaya başlar.

Kamerayla Tıkalı Pimaş Açma

Acemi veya sıradan bir tesisatçı çağrılması durumunda, pimaş boru açma işlemi daha fazla masraflı olur. Şöyle ki, elinde bir görüntüleme cihazı olmadığından usta tahmini olarak tıkanıklık bulmaya çalışır. Özellikle banyo ve tuvaletlerde tıkalı boruyu bulana kadar zemin kırılır. Halbuki tıkanmış boru gideri açan robotlu firma sayesinde kamera ile tıkalı pimaş boruları görüntülenir ve boruyu tıkayan etkenler tespit edilir. Sonrasında pimaş içindeki tıkanıklığı kırmadan gideren ustalarımız, uygun aparatlar takarak robotla tıkalı bölgeyi açmaktadır.

Teknolojinin yaşamın her alanına girdiği günümüzde tesisat işlerinde de teknolojik cihazlardan faydalanılmaktadır. Firmamız kamera ile pimaş görüntüleme için başvurulan ilk tercihler arasında olmaktadır. Boru içindeki biriken atıkları robotla görüntüleyen firmamız, atıkların yerini kamera ile tespit etmektedir.

Banyo ve tuvalet fayanslarının kırılmasını istemiyor, gereksiz bir tadilat masrafına katlanmak istemiyorsanız, tıkalı pimaş gideri açma işi için teknolojik cihazlar kullanan firmaları tercih etmelisiniz. Seçkin ve sektörün önde gelen tesisat firmalarının kullandığı bu cihazlar son derece pahalı makineler olup herkesin kullanabileceği cihazlar değildir.

0538 542 21 21 0535 737 55 57 WhatsApp İletişim